юридичні консультації

Інформаційний лист ВАСУ від 27.08.2012 № 1909/12/13-12 щодо обчислення процесуальних строків, зокрема, строків відкриття провадження в адміністративній справі, встановлених статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України

У зв’язку з виникненням у судовій практиці проблемних питань щодо обчислення процесуальних строків, зокрема, строків відкриття провадження в адміністративній справі, встановлених статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу на таке.

У розумінні Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАС України) процесуальними строками є встановлені законом або судом строки вчинення процесуальних дій.

Строк для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі встановлено статтею 107 КАС України, згідно з частиною четвертою якої зазначене питання суддя вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху та не пізніш наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Загальні правила обчислення процесуальних строків визначено статтею 103 КАС України.

Строк, передбачений частиною четвертою статті 107 КАС України для вирішення питання про відкриття провадження у справі, є процесуальним строком, отже, обчислюється в порядку, встановленому статтею 103 цього Кодексу.

Так, згідно з частиною першою статті 103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Відповідно до частини п’ятої цієї статті останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день.

З аналізу наведених норм вбачається, що перебіг строку, в який суд повинен вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, починається з наступного дня після дня надходження позовної заяви до суду або дня, в який закінчується строк для усунення недоліків позовної заяви, та завершується на третій день від дня початку перебігу цього строку.

У разі звернення суду згідно з частиною третьою статті 107 КАС України до органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи за наданням інформації про зареєстроване місце проживання фізичної особи — відповідача у справі, яка не має статусу підприємця, останнім днем строку для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі буде наступний день після дня отримання інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Відповідно до частини шостої статті 103 КАС України у випадках, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Крім зазначеного правила, необхідно також мати на увазі, що за приписами статті 67 Кодексу законів про працю України у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73 цього Кодексу) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. У такому разі останнім днем строку для вирішення питання про відкриття провадження у справі буде день, який є наступним за таким перенесеним вихідним днем.

Наприклад, у разі подання до суду позовної заяви 6 січня 2012 року останнім днем строку для вирішення питання про відкриття провадження у справі є 10 січня 2012 року (святковий день 7 січня 2012 року (Різдво Христове) збігається з вихідним днем — суботою, який переноситься на понеділок 9 січня 2012 року); у разі подання позовної заяви 23 серпня 2012 року останнім днем строку для вирішення питання про відкриття провадження у справі є 27 серпня 2012 року (24 серпня 2012 року — святковий день (День незалежності України), 25, 26 серпня — вихідні дні).

Звертаємо увагу, що на обчислення строків у справах, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, правила частин другої — десятої статті 103 КАС України не поширюються. Особливості обчислення строків, встановлених статтями 172 — 177 КАС України, визначено статтею 179 КАС України.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

Заступник Голови суду Д. Ліпський

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ від 12.04.2012 № 1044/11/13-12 щодо строків звернення до адміністративного суду у справах, що виникають із податкових відносин у сфері погашення податкового боргу
  2. Про практику застосування окремих приписів Кодексу адміністративного судочинства України
  3. Припиняючи касаційне провадження за касаційним поданням прокурора на постанову апеляційного господарського суду від 17 травня 2006 р. на підставі п. 1 ст. 80 ГПК України, Вищий господарський суду України виходив с того, що з 1 вересня 2005 р. набрав чинності КАС України, а розглянутий судом спір про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення є публічно-правовим та підлягає розгляду в прядку адміністративного судочинства, та не зважив на те, що оскаржувана постанова від 17 травня 2006 р. апеляційним господарським судом винесена внаслідок розгляду справи в порядку господарського судочинства, що унеможливлює здійснення касаційної перевірки цього судового рішення в порядку адміністративного судочинства.
  4. Про практику застосування адміністративними судами приписів Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення юрисдикції адміністративних справ
  5. Справою адміністративної юрисдикції у розумінні ст. 3 КАСУ, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб’єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов’язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб’єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб’єкта, а цей суб’єкт, відповідно, зобов’язаний виконувати вимоги та приписи такого суб’єкта владних повноважень. У тому ж випадку, коли суб’єкт, у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, не здійснюють у спірних правовідносинах владних управлінських функцій щодо іншого суб’єкта, з яким виник спір, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції та не повинен вирішуватись адміністративним судом

Комментарии запрещены.

Юрисконсульт

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Договірне право
Дозволи ліцензії

Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829