юридичні консультації

Відповідно до ч. 4 ст. 51 ГПК України процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Якщо позовну заяву, відзив на позовну заяву, заяву про перегляд рішення та інші документи здано на пошту чи телеграф до 24-ї години останнього дня строку, строк не вважається пропущеним

Постанова Судової палати у господарських справах Верховного Суду України
від 16 вересня 2008 р.
(витяг)

Постановою Господарського суду АР Крим від 10—17 грудня 2007 р., залишеною без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. визнано ВАТ ôЄвпаторійський м’ясокомбінатö банкрутом, введено процедуру ліквідації строком на шість місяців, призначено ліквідатора та припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. касаційну скаргу Фонду майна АР Крим (далі — Фонду) на постанову Господарського суду АР Крим від 10—17 грудня 2007 р. та постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. повернуто без розгляду, посилаючись на пропуск строку, встановленого для її подання.

21 серпня 2008 р. Верховним Судом України за касаційною скаргою Фонду порушено касаційне провадження з перегляду ухвали Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. Скарга мотивується неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши доводи касаційної скарги та перевіривши матеріали справи, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Повертаючи касаційну скаргу Фонду без розгляду Вищий господарський суд зазначив, що касаційна скарга подана 25 квітня 2008 р., тобто після закінчення строку на касаційне оскарження постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р., без клопотання про поновлення цього строку.

З таким погодитись не можна з наступних підстав.

Відповідно до ст. 110 ГПК, касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Отже строк на касаційне оскарження постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. закінчився 24 квітня 2008 р.

Відповідно до ч. 4 ст. 51 ГПК процесуальна дія, для якої встановлено строк може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Якщо позовну заяву, відзив на позовну заяву, заяву про перегляд рішення та інші документи здано на пошту чи телеграф до 24-ї години останнього дня строку, строк не вважається пропущеним.

Касаційна скарга Фонду на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 24 березня 2008 р. та її копії було надіслано скаржником до суду та сторонам рекомендованою поштою 23 квітня 2008 р., тобто з дотриманням строку, визначеного ст. 110 ГПК.

За таких обставин, висновок Вищого господарського суду України щодо невідповідності касаційної скарги вимогам розділу XII1ГПК не відповідає положенням процесуального законодавства.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 111, 11117—11120ГПК, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України

касаційну скаргу Фонду задовольнила: ухвалу Вищого господарського суду України від 10 червня 2008 р. скасувала, а справу передала на розгляд до цього ж суду.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Згідно з частинами 2, 3 ст. 51 ГПК України строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку, а у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший, наступний за ним робочий день
  2. При розгляді справ про поновлення строку дії договорів найму (оренди на новий строк, судам необхідно врахувати, що після закінчення строку договору він може бути продовжений на такий саме строк, на який він укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець. При цьому такі заперечення мають бути висловлені орендодавцем протягом одного місяця після закінчення строку договору
  3. Відповідно до ст. 110 ГПК України касаційне подання може бути подане протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили. Якщо встановлений законом строк пропущено, суд може визнати причину пропуску строку поважного і відновити пропущений трок, як це передбачено ст. 53 цього Кодексу
  4. Припиняючи касаційне провадження за касаційним поданням прокурора на постанову апеляційного господарського суду від 17 травня 2006 р. на підставі п. 1 ст. 80 ГПК України, Вищий господарський суду України виходив с того, що з 1 вересня 2005 р. набрав чинності КАС України, а розглянутий судом спір про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення є публічно-правовим та підлягає розгляду в прядку адміністративного судочинства, та не зважив на те, що оскаржувана постанова від 17 травня 2006 р. апеляційним господарським судом винесена внаслідок розгляду справи в порядку господарського судочинства, що унеможливлює здійснення касаційної перевірки цього судового рішення в порядку адміністративного судочинства.
  5. Посилання судів на те, що на оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України поширюється трирічний строк позовної давності, не ґрунтуються на законі

Комментарии запрещены.

Юрисконсульт

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Договірне право
Дозволи ліцензії

Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829