юридичні консультації

Про затвердження Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

ЗАТВЕРДЖЕНО
Hаказ Міністерства
доходів і зборів України
10.10.2013  № 573
 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2013 р.
за № 1843/24375

ПОЛОЖЕННЯ 
про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

І. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 91 глави 9 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс).

1.2. Це Положення регламентує правила проведення перевірок стану збереження майна, яке перебуває в податковій заставі.

1.3. Метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, є встановлення фактичної (фізичної) наявності в платника податків такого майна та документального підтвердження його руху за даними бухгалтерського та податкового обліку, що ведеться платником податків.

1.4. У цьому Положенні терміни вживаються в значеннях, наведених у Кодексі.

ІІ. Проведення перевірок

2.1. Перевірка стану збереження майна платника податків проводиться в разі поширення на майно платника податків права податкової застави.

2.2. Право на проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, надано органам доходів і зборів в особі податкового керуючого.

2.3. Виконання повноважень щодо проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, покладається на податкових керуючих.

2.4. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись протягом робочого дня платника податків, починаючи з дня опису майна у податкову заставу.

2.5. Для проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, оформлюється повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі (додаток 1).

2.6. Підставою для оформлення зазначеного повідомлення є погоджене керівником (заступником керівника) органу доходів і зборів за місцем обліку платника податків подання податкового керуючого, в якому зазначається обґрунтування необхідності проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

2.7. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись безпосередньо у платника податків (за його місцезнаходженням, за місцезнаходженням майна, що перебуває у податковій заставі, в інших місцях зберігання такого майна) або у відповідному органі доходів і зборів.

2.8. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись шляхом візуального контролю наявності в такого платника майна і стану його збереження, а також шляхом документального підтвердження (перевірка відповідних документів бухгалтерського та податкового обліку та іншої інформації) наявності такого майна, його руху та стану збереження на момент проведення перевірки.

2.9. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись одночасно з документальною (плановою або позаплановою) або фактичною перевіркою відповідно до Кодексу з урахуванням особливостей, визначених цим Положенням.

III. Особливості проведення перевірок

3.1. Про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, податковий керуючий попередньо повідомляє такого платника податків.

3.2. Безпосередньо при проведенні перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, податковий керуючий пред’являє платнику податків такі документи:

службове посвідчення працівника органу доходів і зборів;

копію наказу органу доходів і зборів про призначення податковим керуючим такого платника податків;

повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, підписане керівником органу доходів і зборів та зареєстроване в такому органі доходів і зборів.

3.3. Зазначені документи є достатніми для проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, і оформлення додаткових документів не є необхідним.

3.4. У разі знаходження майна платника податків не за місцем обліку платника податків, а в іншій адміністративно-територіальній одиниці, до проведення перевірки стану збереження майна платника податків може бути залучено інший орган доходів і зборів.

3.5. У разі залучення до перевірки стану збереження майна платника податків іншого органу доходів і зборів перевірка здійснюється з дотриманням вимог пункту 3.2 цього розділу.

3.6. Податковий керуючий при проведенні перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, здійснює повноваження відповідно до цього Положення та інших нормативно-правових актів.

3.7. За результатами проведеної перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, складається акт про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі (додаток 2), який реєструється в журналі реєстрації актів перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі(додаток 3). Якщо платник податків не погоджується з фактами, зазначеними в акті проведеної перевірки, такий платник може на окремому аркуші висловити свої зауваження, що є невід’ємною частиною цього акта.

3.8. У разі недотримання податковим керуючим вимог, передбачених цим Положенням, платник податків може не допустити податкового керуючого до проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, а також повідомити про факт порушення керівника відповідного органу доходів і зборів або оскаржити дії податкового керуючого відповідно до чинного законодавства.

Директор Департаменту
обслуговування
платників податків

В.В. Мальцева


  Додаток 1
до Положення про проведення
перевірок стану збереження майна
платника податків, яке перебуває
у податковій заставі
(пункт 2.5)

ПОВІДОМЛЕННЯ 
про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

  Додаток 2
до Положення про проведення
перевірок стану збереження майна
платника податків, яке перебуває
у податковій заставі
(пункт 3.7)

АКТ
про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі


  Додаток 3
до Положення про проведення
перевірок стану збереження майна
платника податків, яке перебуває
у податковій заставі
(пункт 3.7)

ЖУРНАЛ
реєстрації актів перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

№ акта Дата акта Найменування платника податків (прізвище, ім’я, по батькові) Код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків* Код структурного підрозділу, який провів перевірку П.І.Б. податкового керуючого, який провів перевірку Сума податкового боргу платника податків на момент перевірки, грн Вартість майна, що перебуває у податковій заставі, згідно з актом опису Короткий зміст результатів перевірки

__________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку у паспорті, зазначаються серія та номер паспорта

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Related posts:

  1. Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі
  2. Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань організації та проведення перевірок платників податків
  3. Про затвердження Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків
  4. Інформаційний лист від 04.05.2012 № 1198/12/12-12 Щодо стягнення податкового боргу з платників податків — фізичних осіб
  5. Порушення справи про банкрутство суб’єкта підприємницької діяльності не змінює його статусу контролюючого органу стосовно податків та не позбавляє відповідний податковий орган статусу контролюючого органу стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів цим платником податків. Тому суд помилково застосував положення абзацу третього преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, як на підставу визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, надісланого такому платнику податків

Комментарии запрещены.

Юрисконсульт

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Договірне право
Дозволи ліцензії

Февраль 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728